Kūrybinės dirbtuvės Zomčinėje „Vasaros atostogų vizija“

Gimnazijoje jau tvyro atostogų nuotaika, tačiau mokiniai ir mokytojai aktyviai rengia projektus netradicinėse aplinkose. Tokiu būdu siekiame įgyti ne teorinių žinių, bet paliesti, pamatyti, išgirsti bei užuosti, kaip kažkada bylojo poetas A.Barnauskas poemoje „Anykščių šilelis“.

Birželio 19 dieną gimnazistai kartu su humanitarinių mokslų metodinės grupės mokytojais, prie kurių dar prisijungė technologijų bei muzikos mokytojai, išvykome į poeto A. Matučio tėviškę. Ten vykdėme projektą „Vasaros atostogų vizija“. Mokiniai pasidalino į grupes pagal spalvas, kurių vasarą niekada netrūksta, o jiems vadovavo mokytojai. Kiekvienai grupei buvo užduotys, kurias ne tik reikėjo atlikti, bet dar ir kūrybiškai pristatyti. Pristatyme skambėjo eilėraščių apie vasarą vertimai į rusų, vokiečių bei anglų kalbas. Gimtąja kalba mokiniai kūrė tekstus akrostichu. Muzikos grupės gimnazistai pastatė muzikinę pasaką „Vasara“, o įvairių instrumentų skambėjimas įsiliejo į gamtos garsų pasaulį. Technologijų grupė vykdė kūrybinį darbą pagal H. Radausko eilėraštį „Lietus“ ir jų pristatyme išvydome lietų, nors aplink švietė saulė ir svilino kaitra. Taigi, iš tikrųjų mokiniai laukia vasaros atostogų, be galo išsiilgę nuotykių, o kūrybinį nuotykį jau patyrė Zomčinėje.

Apibendrinę projektą sulaukėme NATO karių, kurie mums papasakojo apie JAV kultūrą. Sėdėdami atokaitoje valgėme arbūzą ir žinojome, kad iki atostogų vos keli žingsniai.

 

                                                                               Projekto organizatorė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Brusokienė

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |