Diena Nemuno kilpų regioniniame parke

Birželio 18 dieną vykdant projektines veiklas gimnazijoje buvo organizuota gamtamokslinė diena, todėl 5-8, I-III klasių moksleiviai su mokytojomis Ilona Prajariene ir Rasa Burinskiene nuvyko į Nemuno kilpų regioninį parką.

Parko direkcijoje mokiniai apžiūrėjo gyvūnų kolekciją ir cukrinius pastatus, kurie edukacinių programų metu tikrai pagaminti iš cukraus. Vėliau susiskirstę į grupes dalyvavo edukacinėse programose: „Žygis Žvėrinčiaus miške“, „Pažink Birštoną“, „Požeminis Nemuno kilpų regioninio parko vanduo“.

Nebijantys ilgo kelio (žinojo, kad teks nukeliauti 7 km) mokiniai su mokytoja Ilona Prajariene pasirinko edukacinę programą „Žygis Žvėrinčiaus miške“. Miške maloniai nustebino žemuogių gausa, galima buvo prisivalgyti iki soties ir taip papildyti organizmą labai reikalinga geležimi, o regėjimui pagerinti valgė mėlynes. Bekeliaudami mokiniai pagilino žinias apie miško ekosistemą. Rado saugomą visžalį augalą - pataisą varinčių, kuriuo močiutės puošdavo Velykų stalą. Moksleivius lydinti parko specialistė Viktorija išmokė piešti ant rankų su ugniažole, taip pat paaiškino, kaip balandėlių virimui naudoti dilgėlių lapus. Viktorija turėjo didelę kelioninę kuprinę, kurią vis pasikeisdami noriai nešė mokiniai. O kuprinėje tilpo dešrelės, duona, palapinė, ugniai skelti skeltuvas, peiliukai, iešmeliams ruošti, ir t.t. Nuėję pusę kelio vaikai mokėsi sukurti laužą miške (nors šiemet didelis miškų gaisringumas, tačiau miškininkai leido susikurti laužą). Berniukai noriai praktikavosi su skeltuvu, pasigamino iešmelius iš šermukšnio ir iškepė dešrelių. Vėliau visi mokėsi, kaip pasidaryti būstą nuo lietaus. Kad kelias grįžtant prie autobuso neprailgtų Viktorija pamokė žygio dainų ir skanduočių. Jautėsi šioks toks nuovargis, tačiau mokiniai pamatė pamiškėje karstyklių trasą ir nuovargio kaip nebuvę. Su dideliu entuziazmu vaikai laipiojo įdomiai įrengtomis trasomis.

Edukacinės programos „Pažink Birštoną“ metu mokiniai su mokytoja Rasa Burinskiene žaidė orientacinį žaidimą. Pagal gautą žemėlapį ir lapą su įvairiomis užuominomis mokiniai turėjo surasti žymiausias Birštono vietas. Nardydami išpuoselėtomis miesto gatvėmis ir takais apžiūrėjo daugybę skulptūrų, sužinojo, kad pagrindinė aikštė pavadinta J. Basanavičiaus vardu, ragavo tikro mineralinio vandens, užkopė ant Vytauto kalno, basomis išbandė Kneipo tako veiksmingumą. Net nepastebėjo, kaip per pora valandų sužinojo daugybę Birštono istorijos faktų.

Edukacinė programa „Požeminis Nemuno kilpų regioninio parko vanduo“ vyko parko direkcijos gamtos klasėje. Mokiniai sužinojo, kaip išgaunamas požeminis vanduo, ragavo įvairaus skonio (prisotintą skirtingu druskų kiekiu) vandenį. 

Pažintinė - edukacinė išvyka visiems paliko neišdildomus įspūdžius. Mokiniai daug sužinojo, pamatė, daug patyrė, turiningai praleido laiką.

                                                                                                                   Biologijos ir chemijos mokytoja metodininkė Ilona Prajarienė

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |