Neužmirštama kelionė po Žemaitiją

Birželio mėn. 14 – 15 dienomis linksmai nusiteikę superšeštokai, neišsigandę Lietuvą užplūdusios kaitros, išvyko į mokslo metų pabaigos išvyką.

2019 m. – Žemaitijos metai, taigi mūsų kelionės tikslas susipažinti su šiuo etnografiniu regionu, aplankyti įdomiausius šio krašto objektus. 

Pirmasis mūsų kelionės objektas – Rambyno kalnas: gėrimės vaizdais, mikliname kojas ir turim didį rūpestį tikrinti telefonus, sveikinančius atvykus į Rusiją... Ilgas kelias įveiktas, atvykstame į Mingės kaimą Šilutės rajone, kur plaukiojame laivu po Nemuno deltą, gėrėdamiesi lietuvninkų sodybomis, nesuskaičiuojamais intakais, užburiančia vandens pasaulio įvairove, gaiviu Kuršių marių vėju, veliančiu mums plaukus, tolumoje boluojančiomis Neringos kopomis... Kapitonas kantriai atsakinėja į šimtus mums iškylančių klausimų, leidžia ne tik paliesti šturvalą, bet ir patiems valdyti laivą. Mūsų ekskursijos diena – birželio 14-oji, gedulo ir vilties diena, taigi ir mes prisijungiame prie visuotinės tylos minutės, kuria pagerbiame nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Tęsiame kelionę, vykstame į Ventės ragą, lankomės švyturyje, apžiūrime didžiausią pasaulyje paukščių gaudyklę, o kad saulė jau pakilus aukštai, tai skubame kuo greičiau prie jūros, į Šventąją, kur laukia maudynės, pasivaikščiojimai po miestelį, paspirtukai ir dviračiai, dainos, istorijos, žaidimai, makiažo pamokos, bendra vakarienė ir dar daug daug smagumų.. O šeštadienio rytą tęsiame pažintį su Žemaitija: lankome Respublikinį Vaclovo Into akmenų muziejų ir parką Mosėdyje; nuostabaus grožio Oginskių rūmus ir parką Plungėje bei Žemaitijos sostinę „ant septynių kalvų“ Telšius, kur skaičiuojame po miestą pabirusius meškiukus, valgome ledus ir picas, vėl maudomės ežere... Puiki buvo kelionė – daug patyrėm ir sužinojom, ir, didžiausiai auklėtojos nuostabai – grįžtant pasitaikė net pusvalandis, kai superšeštokai išvargę nutilo ir užmigo.

 

                                                                                                                                                            6 klasės auklėtoja Rasa Slabodienė

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |